loader

Televizyon çok ısınıyor


Aşırı derece de ısınan televizyonların bazı modelleri tehlike saçıyor.

Televizyon çok ısınıyor ve bu ısınma sizlere normal bir ısınma gibi gelmiyorsa bir televizyon servisi firması ile görüşerek televizyon marka ve modelini belirtip ısınan yerleri söylerseniz sizlere yardımcı olacağını düşünüyoruz. Televizyonların üst tarafın da ısınmaların meydana gelmesi çok normal bir durum olmakla birlikte bütün televizyonların da az miktar da ısınma yapması gayet doğa karşılanmaktadır. Özellikle plazma olan televizyonlar biraz daha fazla ısındığı gözlemlenmektedir. Yalnız bu ısının zarar verecek dereceye ulaşması mümkün değildir. Yani zararsız olabilecek ölçüde olan ısınmaları çok fazla kafanıza takmamanızı bunun yanın da aşırı el yakacak kadar ısınmaları da televizyoncular ile paylaşıp gerekirse onarımı için servis yönlendirmelerini isteyebilirsiniz.

Genel olarak Toplumumuz da televizyonu izlemesek bile bir yerden eve geldiğimiz de direk olarak televizyonu açarız. İster izleyelim isterseniz de izlemeyelim maalesef ki kimse televizyon boşuna açık duruyor demiyor. Hem enerji israfı hem Televizyon çok ısınıyor sorunu ile karşılaşmalar hem de hem de birçok elektronik malzemelerin bir çalışma saati olduğundan dolayı ince ekranı televizyonların da ortalama 8.000 saat veya daha üzeri bir ömürleri olduğunu söyleyelim.

Söylemiş olduğumuz bu 8.000 saatlik zaman dilimi tamamen tahmini olarak söylenen bir rakamdır. Yalnız gerçekte de her ince ekranlı televizyonun bir ömür olarak biçilen bir saat olduğunu söyleyelim. O çalışma saati dolduğun da televizyon da bazı parçalar da değişim meydana gelmekte ve teknik servisin yolunu tutması gerektiğini anlatalım.

Televizyon çok ısınıyorsa bu ısınma oranının normal olup olmadığını öğrenmek için komşuların veya diğer odalarınız da olan televizyonlara da bakarak bir mantık yürütebilirsiniz.

 

 

Diger haberler

Geniş uydu servis ağı
Televizyon çok ısınıyor
Televizyon sesi cızırtılı geliyor
Televizyon da en iyi renk seçimi hangisi
Çanak anten direği değiştirme
Bir anten de iki türksat lnb olur mu?
Türksat lnb frekansı
Çanak anten rüzgar da sallanıyor
Merkezi santralden Kablo çekmek
Uydu kurulumu için gerekli malzemeler