loader

Uydu kablosunda ek olur mu?


Elektrik kabloları gibi uydu anten kablolarını da dilediğiniz yerden kesip ek yapabiliyor muyuz? yapılabilir ama sadece bir iki tane olmak şartı ile.

Uydu kablosunda ek olur mu? Bu soru aslında hem normal hayatımız da hem de internet üzerinden o kadar soruldu ki, bizler burada bildiklerimizin bir kısmını paylaşmak için bir paylaşmak istedik. Öncelikle anten kablosu ne kadar uzun olursa o kadar sinyal kalitesi düşecektir. Elinizden geldiği kadar çanak anten montajını yaptırırken sizlere yakın olan bir yeri belirlemeniz sinyal gücü açısından daha iyi olacaktır. Yaklaşık 30 metre uzunluğun da bir uydu kablosu kullandığınızı düşürsek sorunsuz ve yüksek kalite de yayın alıyorsunuz demektir. Bu kablonuza yaklaşık 2 tane daha ek aparatları ile ek yapabilirsiniz. Yalnız ek yapılması durumun da sinyal biraz düşeceğinden dolayı bazı kanallar da sorun yaşayabilirsiniz.

Özellikle ücretli olan belgesel kanalların da kırılmalar meydana geliyorsa anten ayarını ve uydu anten kablosunu kontrol etmenizde yarar var. Uydu kablosun da ek olur mu diye soranlara evet ek olur cevabını vermek istiyoruz. Yalnız tekrar etmek gerekirse ek yapılan parçalar eski olmayacak ve kaliteli olmak zorunda.

Kablo uzadıkça anten sinyalinin de düştüğüne şahit olmak için ilk önce çok fazla sinyal gücü yüksek olan kanaldan değil de normal olan hd kanalların birinin sinyalini kontrol edebilir ve ardından da ek yapıldıktan sonrada bu iki sinyal kalitesini karşılaştırabilirsiniz.  Eski olan kablolar sinyali çok fazla düşürerek bazı kanalların çekmemesine neden olmaktadır.

Uydulardaki sorunların başında yer alan ve çok fazla önem arz eden kablolardan bugün bahsediyoruz. Siz istediğiniz kadar büyük çanak anten alın ve sinyal gücünü %100 olarak ayarlayın. Anten kablonuzda çok fazla ek varsa ve bu eklemelerin haricin de biraz eskimiş, içi su almış kablo kullanıyorsanız kanalların çekmediğini göreceksiniz.

 

 

Diger haberler

İnce uydu kablosu alınır mı?
Mdu lnb ne işe yarar?
Avrupa çanağını digitürk yapmak
İnce anten kablosu ile kalın arasında fark var mı?
Lnb kelepçe değiştirme
Uydu alıcısının bozulduğu nasıl anlaşılır?
Uydu servisi ve kurulum ücretleri
Bütün tv kanalları gidip geliyor
Çanak anten pas tuttu. Ne yapmalıyım?
Lnb 0.1 mi yoksa 0.3 mü olmalı?