loader

Merkezi santrale karasal anten bağlamak


Merkezi santral için karasal normal çatı anteni bağlamak için de terra yazan yere girişleri bağlayabilirsiniz.

Hiç şüphesiz merkezi uydu santralleri hayatımıza girdiğinden beri artık çanak antenlerin sayılarının azaldığını ve koca koca binalarda bile sadece bir iki tane çanak anten görmekteyiz. Hayatımıza büyük bir kolaylık getiren bu sistemleri kullanmaya halen başlamadıysanız çok şey kaçırıyor olduğunuzun altını çizmek isteriz. Merkezi santrale karasal anten bağlamak için veya digitürk çanak anteni bağlamak için tek tek daireleri tespit ederek sonradan sadece tek bir kişi için bağlamak yerine merkezi santralin çıkışlarına bağlamak yeterli olacaktır. Dairesin de Eutelsat7 derece de olan çanak anten yayınlarını izleyebilmek için sadece merkezi santralin SAT 3 girişine bağlaması yeterlidir. Digitürk abonesi olan herkes dilerse Türksat42e üzerinden dilerse de Eutelsat7e derecedeki uydudan da yayınlarını kesintisiz alabilmektedir. Merkezi santral için karasal normal çatı anteni bağlamak için de terra yazan yere girişleri bağlayabilirsiniz.

Çatı anteninin ayarlamasını aslında kendinizde yapabilirsiniz. Normal çanak antenlere kıyasla aslında çok kolaydır. Ama şu anda pek fazla kullanımda olmadığından dolayı hem anteni bulmak hem de anten ayarlarını yapabilen birini bulmak çok zordur. İnsanların daima yeni çıkan teknolojiye merakı olduğundan dolayı ve sanayinin, üretimin de hep yeni taraftarı ile sanki bir yarış içinde olduğundan dolayı eski malzemelerin yenileri ve hatta yedek parçaları da bir süre sonra üretimden kaldırılmaktadır. Bu nedenle uydu işleri yapan uydu sistemleri firmaları bile hep en yenisini istediklerinden dolayı çalıştırılan elemanlar da bile kriterler aranırken daima en yenisini ile kıyaslama yapılarak işe alımlar gerçekleştirilmektedir.

Her merkezi santralinde terr yazmayabilir. Alacağınız santralin özellikleri birbirlerinden çok farklı olabiliyor. Bazılarına sadece bir te çanak anten bile bağlanabilirken bazılarına 4 tane antrene kadar bağlanabilme özelliği de bulunurç bu nedenle sizler merkezi uydu santrali alırken şu anda en çok kullanılan modeli almanız daha iyi olacaktır. Bu normal olarak iki tane santral lnbsi bağlanabilen SAT A, SAT B, SAT C ve Terr modelleridir. Bunlardan aşağısını alırsanız ilerleyen zamanlar da pişman olabilirsiniz. Merkezi santrale karasal anten bağlamak için uydu servislerinden yardım isteyebilirsiniz. 

 

 

Diger haberler

Uydu prizi nasıl bağlanır?
Yeni daireye taşındım, televizyon da sinyal yok
Televizyon siyah beyaz oldu
Tv üstü anten çeker mi?
Tv üstü anten tavsiyesi
Tek çanak anten bağlantısı
Çanak anten demiri değiştirme
Kaskatlı merkezi uydu santrali nerede kullanılır?
Çanak anten de ücretsiz keşif var mı?
Merkezi uydu santraline su girmemesi için ne yapmalı?